Přechod z EEE 1000HD na Aspire V13… když zaspíte x generací

Závěr z výměny

Asus EEE 1000HD mi sloužil celé čtyři roky s tím, že celkově má naběháno už skoro šest let. Sloužil velmi dobře a napsal jsem na něm nespočet recenzí, upravoval fotky ve Photoshopu a Zoneru, dokonce občas i tvořil nějaké prográmky ve Visual Studiu. Nastal však již čas na změnu.

Aspire V13 zatím funguje přesně dle mých představ a očekávání, které jsem v téhle ceně měl. V kombinaci s novým 256GB SSD je z něj skvělý pracovní nástroj, byť je jasné, že by se hodilo třeba větší rozlišení displeje. V této ceně je však 1366×768 standard a není to tedy žádný velký nedostatek.

Acer Aspire V13 White

Menší výtku mám i k touchpadu, jehož povrch by mohl být trochu jiný a touchpad by obecně mohl být přesnější. Pro práci na cestách to však naprosto dostačuje.

Změna oproti EEE je to přímo brutální, jelikož už samotný výkon je úplně někde jinde. Nehledě na větší rozlišení umožňující pohodlnější práci. Váhově jsou oba notebooky nastejno (1,5 kg), Aspire V13 je tenčí, jen je větší kvůli uhlopříčce displeje. Rozhodně jsem s touto volbou spokojen a doufám, že notebook bude sloužit dlouho.

Adam Kahánek

About Adam Kahánek

Technický produktový manažer u jedné z předních českých IT společností, recenzent počítačového hardwaru pro známé české magazíny ExtraHardware a Computer, recenzent mobilních telefonů pro Svět aplikací, nadšenec do mobilních technologií, Androidu, focení, cestování a letecké/železniční techniky.