Předvánoční tipy: výběr chytrého telefonu okolo 5 000 Kč

Závěr

Vánoce se neúprosně blíží a jistě se nějaké tipy na telefony budou hodit. Pokud jsem netrefil vaši cenovou kategorii, nezoufejte, budou následovat další doporučení výběru telefonů (možná ještě jeden nebo dva články).

Nějak ale shrnu to, co jsme se dozvěděli v kategorii 3 500 – 7 000 Kč:

  • Sehnat plynulý telefon pro nenáročného člověka lze i za 3 690 Kč, což je příjemná cenovka.
  • Naprostá většina slušných telefonů jsou dual SIM a často i se samostatným slotem pro paměťovou kartu… velmi užitečné pro některé lidi
  • Kapacity akumulátorů jsou často velmi dobré, občas paradoxně větší než u high-endových zařízení.
  • S tím souvisí i pár zařízení s extra velkým akumulátorem, např. Asus ZenFone Max nebo Lenovo Vibe P1. Pokud jezdíváte někam na týden a potřebujete být na telefonu v pohotovosti jen pro hovory, tyhle telefony jsou pro vás.
  • A teď asi něco, co vadí většině lidí… velikost. V této cenové kategorii neexistuje slušný telefon, který bych mohl doporučit a přitom měl uhlopříčku displeje menší než 5″. Bohužel je to problém dnešní doby a pokud chcete menší telefon, musíte si dost připlatit. K tomu se ale dostaneme v některém dalším doporučení.
  • Plná podpora českých LTE frekvencí není téměř žádný problém.

Minimum operační paměti by mělo být 2 GB, u dražších telefonů už bych rád viděl vždy minimálně 3 GB. Rovněž u displejů bych už nejraději viděl nad 5″ rozlišení minimálně Full HD, ale chápu, že pokud chce někdo lepší výdrž na baterku, HD se mu hodí (zvlášť, když mu nevadí větší rastr displeje).

mkbhd_phonesZdroj obrázku: Smartphone Awards: 2015! – MKBHD

Stručně řečeno, do 7 000 Kč se dá pořídit velmi dobrý telefon, který by mohl uspokojit i trochu náročnějšího uživatele. Největší problém může být akorát u foťáku, kde jsou právě u high-endových modelů největší rozdíly. Už se moc těším na kategorii dražších telefonů, jelikož je tam plno skvělých kousků. Snad vám tento článek pomohl a pokud máte jakýkoliv dotaz, připomínku, apod., klidně se ozvěte v komentářích.

Adam Kahánek

About Adam Kahánek

Technický produktový manažer u jedné z předních českých IT společností, recenzent počítačového hardwaru pro známé české magazíny ExtraHardware a Computer, recenzent mobilních telefonů pro Svět aplikací, nadšenec do mobilních technologií, Androidu, focení, cestování a letecké/železniční techniky.