Kingston DataTraveler microDuo – šikovný flashdisk pro telefony

Od společnosti Kingston jsem dnes obdržel flash disk DataTraveler microDuo v kapacitě 32 GB. Ptáte, proč je v nadpisu „flash disk pro telefony“? Micro v názvu nespecifikuje ani tak velikost, jako spíš šikovnou vychytávku.

Když totiž černou plastovou část flashky trochu vysunete a odklopíte, objeví se micro USB konektor. Jedná se totiž o model, který má port USB 3.0 pro připojení k počítači a na druhé straně pod krytkou schovaný konektor micro USB, přes který můžete flashdisk připojit k telefonu. Je však nutná podpora OTG a mít Android 4.0 a novější.

Moje současná Motorola Moto G 2013 nemá s flashkou jediný problém a funguje naprosto bezchybně. Vzhledem k tomu, že Moto X, která by mi snad příští týden měla dojít, má ještě méně volného místa v interní paměti než Moto G, bude se DataTraveler microDuo minimálně na cestování hodit. V kombinaci s power bankou to může být výborný zdroj zábavy (hudby, filmů,…) na dlouhou dobu.

Samozřejmě jsem nemohl zapomenout na otestování rychlosti v USB 3.0 portu v počítači. Kingston udává sekvenční rychlost 70/15 MB/s (čtení/zápis). Já přes CrystalDiskMark naměřil necelých 44 MB/s čtení a přes 18 MB/s zápis. Není to žádný zázrak, ale nesmíte zapomenout, že to je jedna z nejlevnějších flashek s USB 3.0 a micro USB konektorem.

kingston_microusb_flash

Aktuálně se cena flashdisku Kingston DataTraveler microDuo pohybuje okolo 440 Kč s DPH.

Adam Kahánek

About Adam Kahánek

Technický produktový manažer u jedné z předních českých IT společností, recenzent počítačového hardwaru pro známé české magazíny ExtraHardware a Computer, recenzent mobilních telefonů pro Svět aplikací, nadšenec do mobilních technologií, Androidu, focení, cestování a letecké/železniční techniky.