T-Mobile SIM karta tři v jednom – jednoduchá změna při výměně telefonu

Moto X se nezadržitelně blíží a tak bylo potřeba se začít starat o novou SIM kartu, kterou budu potřebovat jednak kvůli LTE (původní SIM mám již snad deset let a bylo téměř jisté, že LTE s ní fungovat nebude) a také kvůli velikosti, jelikož zatímco Moto G má microSIM, Moto X má již nanoSIM.

Jenže jak to udělat, abych měl microSIM do Moto G a mohl mít už připravenou nanoSIM předem, když mi operátor dvě aktivní SIM nenechá? Abych tedy zjistil, jaké mám možnosti, skočil jsem do prodejny T-Mobile.

tmobile_3in1_sim

Na výše uvedené fotce můžete vidět výsledek. T-Mobile (a počítám, že to tak mají i O2  a Vodafone) je na tohle vybaven a nabízí zákazníkům novou univerzální SIM 3 v 1. Základ tvoří klasická velká miniSIM. Z ní lze vyloupnout microSIM a z ní ještě i nanoSIM.

Jsem tedy rád, že jsem nemusel na pobočku operátora až v momentě, kdy bych měl nový telefon a chválím za tento přístup. I když na tom s cenami nejsme nejlépe a operátoři nás třeba oproti takovému Německu nebo Rakousku víceméně oškubávají, je výměna SIM zdarma.

//Jaké máte zkušenosti s novými typy SIM karet u ostatních operátorů vy? Nabízí O2 a Vodafone stejné řešení, nebo jiné?

Adam Kahánek

About Adam Kahánek

Technický produktový manažer u jedné z předních českých IT společností, recenzent počítačového hardwaru pro známé české magazíny ExtraHardware a Computer, recenzent mobilních telefonů pro Svět aplikací, nadšenec do mobilních technologií, Androidu, focení, cestování a letecké/železniční techniky.