Přestavba mého pracoviště – malování (bleskovka)

Pokud jste se divili, proč delší dobu nepíšu, věřte, že se nenudím. Začal jsem s menší „přestavbou“ mého pracoviště na bytě. Původně jsem měl v plánu pouze dokoupení nábytku a nahrazení současného stolu lepším. Když už jsem ale byl v tom, rozhodl jsem se i pro vymalování a to z několika důvodů:

  • současná bledá zelená mi nesedí
  • oprava nerovností a děr ve stěně
  • bílé pozadí pro fotokoutek

To jsem ještě netušil, co mě čeká. Že nebyla současná malba zrovna dvakrát kvalitní, jsem věděl. Ale že se mi při zkušebním nátěru na váleček začnou nalepovat obě vrstvy barvy, které na omítce byly, jsem nečekal. Tudíž je již jasné, co následovalo… špachtle a hurá na škrábání.

IMG_20150118_204500101

Takhle vypadá po škrábání ta nejdůležitější zeď, u které bude i stůl pro focení produktů, tudíž je bílé pozadí potřeba, navíc to místnost prosvětlí ještě trochu více.

A jak plánuji obměnit aktuální pracoviště? Výměna stolu, šuplíky pod stůl, poličku nad stůl a vedle stolu bude ještě komoda. V současném stavu totiž mám pouze stůl a toť vše, žádná polička a ani úložné prostory a situace je už kritická. Lepší představu si uděláte z následujícího renderu (pokud si takový pěkný render chcete udělat, není problém… stačí k tomu SketchUp a renderovací plugin).

pokoj_renderrfq0d

Oproti renderu však nastaně změna, jelikož postel ponechám na současném místě (v renderu je na tom místě stůl pro focení) a stůl přijde právě na místo postele. Skříňka se šuplíky nebude pod stolem takhle blbě, ale bude pod levou vysunutou částí.

Rovněž plánuji rozšíření své monitorové výbavy. Modely v renderu jsou pouze ilustrační. Momentálně mám Dell U2412M v kombinaci s E2210H. Konečný stav by měl být 3× Dell U2415, který jsem si zamiloval především díky podobným vlastnostem, jako má U2412M a hlavně díky tenkým rámečkům! (zakoupit můžete například u nás 😛 )

Tento týden bych měl mít už i nábytek, tak jak bude zase něco nového, určitě se ozvu, jak jsem pokročil.

Adam Kahánek

About Adam Kahánek

Technický produktový manažer u jedné z předních českých IT společností, recenzent počítačového hardwaru pro známé české magazíny ExtraHardware a Computer, recenzent mobilních telefonů pro Svět aplikací, nadšenec do mobilních technologií, Androidu, focení, cestování a letecké/železniční techniky.

  • Bílková

    No to se dovídám věci…..máš to moc hezké a ta námaha se vyplatila…..ještě že máme PC, jinak bych žila v úplné nevědomosti.
    Musím Tě pochválit – máš moc hezký styl a píšeš bez chyby a to je dnes velká vzácnost !! ….hurá, at žije správný češtin !…pa,pa