Novinka v Google Maps: „libovolný“ 3D pohled

Jakožto člověka, který má rád focení města/architektury, mě často zajímá, odkud je nejlepší výhled na určité místo, případně co třeba všechno uvidím z nějakého vyššího bodu a jestli má cenu se tam vydat.

Doteď byla možnost se libovolně rozhlédnout ve městě, jež je zpracováno ve 3D, případně v horách, pouze v Google Earth (samostatné aplikaci). V samotných Google Maps bylo možné si volit náklon 3D pohledu akorát ve dvou krocích a otočení pohledu pouze podle čtyřech světových stran.

Nově jsou však možnosti v Google Maps stejné jako v Google Earth. Jak na to? Přepněte si pohled do „Earth“ pro zobrazení leteckých snímků, následně držte klávesu Ctrl, zmáčkněte levé tlačítko myši a táhněte myší do směru, ve kterém chcete, aby se měnil úhel pohledu.

google_mapsPříklad z Brna, které je zpracováno ve 3D

Chválím Google, že tuhle funkci integroval i do běžných Map. Je to hodně užitečná funkce pro lidi, kterým není lhostejné, jaký pohled budou na focený objekt mít. Ještě mít možnost zapnout fototipy z Panoramia, které jsou opět jen v Google Earth a bude to zase lepší.

Adam Kahánek

About Adam Kahánek

Technický produktový manažer u jedné z předních českých IT společností, recenzent počítačového hardwaru pro známé české magazíny ExtraHardware a Computer, recenzent mobilních telefonů pro Svět aplikací, nadšenec do mobilních technologií, Androidu, focení, cestování a letecké/železniční techniky.