Recenze: Saal fotoobraz

Nedávno jste si mohli ode mě přečíst recenzi na fotoknihu od spolenčosti Saal digital. Ta ve stejné době a ještě stále nabízí další akci, fotoobraz zdarma za recenzi. Pokud se však přihlásíte na obojí, budete informováni o tom, že druhé akci se budete moci zúčastnit až po dodatečném schválení (zřejmě aby byla větší jistota, že to splní daný účel a minimalizuje to počet lidí, kteří pouze chtějí využít slevy bez dalšího potenciálu v budoucím tisku).

saal_akce_fotoobraz

Probíhá to stejně jako fotoknihy, kdy si vyplníte a odešlete přihlášku na webu. Následněte, pokud projdete „výběrovým řízením“, budete kontaktováni a požádáni o potvrzení, že se chcete akce účastnit. Pokud potvrdíte, přijde vám do emailu promo kód v hodnotě 1400 Kč (u fotoknihy se jednalo o 1200 Kč), který můžete použít na několik typů obrazů.

Původně jsem plánoval klasický obraz na plátno, ale nakonec jsem zvolil netradiční provedení Alu-Dibond, jak jej společnost pojmenovala, ve velikosti 60 × 40 cm. Jedná se o dvě hliníkové desky, mezi kterými je vrstva polyethylenu. Ale než zabrouzdám do detailnějšího popisu, rád bych rozebral ještě doručení obrazu.

dsc_3375

Objednával jsem úplně stejně jako fotoknihu, tedy ve středu večer. V pátek bylo vytištěno a obraz byl odeslán ke mně. Doručen byl opět v úterý, tudíž velmi rychlé vyřízení celé objednávky (tisk probíhá opravdu velmi rychle). Balení opět perfektní, což je u obrazu zvlášť důležité, jelikož je jeho plocha mnohem větší než u knihy a může se tak snáze poškodit.

Jak jsem již zmínil, provedení Alu-Dibond jsou dvě hliníkové desky mezi kterými se nachází polyethylenová výplň. Saal deklaruje, že je toto provedení velmi odolné vůči povětrnostním vlivům, vodě a slunečnímu záření, což bohužel nemám příležitost vyzkoušet, jelikož mi obraz visí v bytě. Vzhledem k perfektním zkušenostem tomu ale věřím. Navíc se prý jedná o provedení s výbornou ostrostí, což mohu potvrdit.

dsc_3380

Obraz samotný působí velmi odolně, je relativně lehký a i povrch samotný působí dobře. Co se kvality tisku týče, ta je perfektní. Vše je pěkně ostré, barvy jsou přesně takové, jaké jsem chtěl, aby byly. Jen škoda, že v tomto provedení celkem vynikl šum, který ve fotce reálně je. Doufal jsem, že když to není moc rozměrné, nemuselo by to být tolik vidět. To však není chyba tisku, to je akorát má chyba, kdy jsem v Lightroomu trochu nezvýšil odšum.

dsc_3376

Nakonec ještě něco k chycení obrazu na zeď. K obrazu máte možnost si přiobjednat úchyty, díky kterým obraz akorát pověsíte třeba na háčky nebo hřebíčky (nejlevnější možnost). V případě rozměru 60 × 40 cm už to je sada dvou takových úchytů, což vyjde na 215 Kč. Ke každé kovové části je i gumová část, která se nalepí do spodní části, aby byl obraz od zdi rovnoměrně nahoře i dole. Velmi chytré řešení a chválím, že na tohle výrobce myslí.

dsc_3383dsc_3386

Můj konečný názor na obraz od Saalu? Velmi pozitivní! Chybou bylo pouze to, že jsem měl zvolit větší velikost. Kvalita obrazu je však vynikající a i když je cena lehce vyšší oproti konkurenci, Saal nabízí několik (i méně tradičních) provedení na špičkové úrovni a za ty peníze to zkrátka stojí. Pokud budete uvažovat o tisku nějaké své fotografie do podoby obrazu, určitě o Saalu popřemýšlejte. Tímto děkuji společnosti Saal Digital za možnost účastnit se této akce.

Adam Kahánek

About Adam Kahánek

Technický produktový manažer u jedné z předních českých IT společností, recenzent počítačového hardwaru pro známé české magazíny ExtraHardware a Computer, recenzent mobilních telefonů pro Svět aplikací, nadšenec do mobilních technologií, Androidu, focení, cestování a letecké/železniční techniky.